Rehabilitacja

Rehabilitacja? TAK! 

 

Jednak wyłącznie w oparciu o:

 

  • Najnowsze, skuteczne, sprawdzone technologie i rozwiązania pozwalające na osiąganie rezultatów,

  • Profesjonalną diagnozę,

  • Skonstruowany, indywidualny program kompensowania deficytów motorycznych a także plany terapii rozwoju ruchowego,

  • Kompetencje rehabilitantów,

  • Wiedzę i doświadczenie pozwalające wykorzystać możliwości
    specjalistycznych maszyn,

  • Maszyny izolujące poszczególne partie mięśniowe,

  • Najnowocześniejsze na świecie systemy podwieszeń, odciążających rehabilitowane mięśnie i stawy,

  • Stację treningowe do kompleksowego treningu w podwieszeniu,

  • Profesjonalny stół do masażu rehabilitacyjnego,

  • Salę wyposażoną w sprzęt do treningu wszystkich partii ciała.

Sprzęt zgromadzony na sali pozwala na rehabilitację w następujących zakresach:


Reedycja chodu przy pomocy torów poręczowych z możliwością ustawiania dowolnych układów przeszkód o różnym natężeniu trudności. Rehabilitacja kończyn górnych i dolnych, aktywna
i pasywna rehabilitacji dla obu nóg i rąk.

System podwieszek REDCORD

Nowoczesne urządzenia kinezyterapeutyczne to unikalny i efektywny system do przeprowadzenia ćwiczeń funkcjonalnych metodą S-E-T za pomocą systemu podwieszek. Metoda S-E-T "Sling Exercise Therapy" jest koncepcją bazującą na ćwiczeniach w odciążeniu. Wykorzystuje zasady ćwiczeń w łańcuchach otwartych i zamkniętych. Zastosowanie w rehabilitacji (neurologicznej, ortopedycznej, geriatrycznej, dziecięcej), w sporcie i fitnessie.

 

ROLOWANIE PRZED I PO TRENINGU

Rolowanie przed treningiem w formie rozgrzewki pozwoli nam zwiększyć zakres ruchu podczas ćwiczeń, rozluźni ciało nie odbierając sił na trening; rolowanie po treningu spowoduje, że nasze ciało będzie mniej obolałe i szybciej się zregeneruje po ciężkiej aktywności fizycznej. Rolując i wywierając nacisk na mięśnie poprawiamy dopływ krwi, dzięki temu mięśnie oraz otaczająca je powięź będą regenerować się dużo szybciej. DO REHABILITACJI – wałek można z powodzeniem stosować przy ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Koryguje postawę ciała, pomaga ustabilizować kręgosłup i likwiduje jego bóle, usprawnia działanie układu nerwowego. Przyspiesza ponadto regenerację wszelkich kontuzji i urazów.


Poprawy czucia głębokiego i elastyczności naszych ruchów, treningów równowagi i koordynacji. Dzieje się to przy pomocy platform balansowych Fun Disc, która porusza się wieloosiowo. Z jednej strony dzięki szynom jej ruch to przód-tył lub po obróceniu platformy lewo-prawo. Z drugiej stronie dzięki okrągłej gumowej wypustce porusza się zarówno lewo - prawo, przód - tył oraz rotuje. To platformy opatentowanych, nowoczesnych konstrukcji doskonałych zarówno do tradycyjnego treningu równowagi i koordynacji wzrokowo - ruchowej w rehabilitacji i treningu oraz w zajęciach fitness. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji zapewniają trening celowany oraz różne poziomy trudności w zależności od zaawansowania osób ćwiczących.


Rehabilitacji chodu na specjalistycznej bieżni umożliwiającej dostosowanie prędkości do stopnia ruchomości stawu. Bieżnie wspomagają rozwój chodu a także wykorzystywane są do treningu i maksymalizacji wyników treningu kończyn dolnych, w połączeniu z systemem podwieszeń istnieje możliwość prowadzenia terapii ruchowej przez osoby niepełnosprawne, ulegające wypadkowi i w stanach ciężkiego urazu.


Taśmy do ćwiczeń znalazły swoje zastosowanie w treningu, jak i rehabilitacji. Ćwiczenia z ich zastosowaniem pozwalają powrócić do pełnej sprawności po kontuzji, jak również zwiększyć siłę mięśniową. Opór, który stawiają może zastąpić hantle lub sztangę. W dodatku pozwalają zmobilizować całe ciało, w tym "core", czyli mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację całej sylwetki. Kolor odpowiada sile, jaką trzeba włożyć by je rozciągnąć, więc można go dobrać do własnych możliwości. Niepozorna taśma oporowa może przynieść zaskakujące rezultaty treningowe, ale też świetnie zaangażuje partie ciała, które uległy urazowi. Fizjoterapeuci często stosują je w swoich planach leczenia, gdyż różnorodność ćwiczeń, do których można je wykorzystać, pozwala zaangażować niemal każdą część ciała. Maszyny siłowe przeznaczone do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej. Mięśniami wspomagającymi są prostowniki ramienia i przednia część mięśni naramiennych. Maszyna siłowa przeznaczona do ćwiczeń mięśni obręczy barkowej (mięsień naramienny, grupa mięśni prostownika ramienia).
Natural Strength 2.0 to najnowsza linia urządzeń na wolne ciężary zbudowana z myślą o wymagającej grupie sportowców wyczynowych.
 

ZADANIA I CELE

W oparciu o obserwacje i pogłębione badania naukowe, celem postępowania rehabilitacyjnego jest stosowanie w rozpoznawaniu chorób, metod nieinwazyjnych, po to by nie uszkadzać funkcji organizmu. Podczas leczenia, najczęściej zabiegowego, a więc operacji chirurgicznych stosuje się metody, które później umożliwiają i ułatwiają rehabilitację. Uwzględnia się więc możliwości kontynuowania jej jako pełnego procesu w środowisku życia osoby niepełnosprawnej.


Metody odtwarzania funkcji narządów wymagały opracowania, a obecnie mobilizują nas do dalszych szczegółowych ulepszeń i zastosowania nowoczesnych technologii. Celem rehabilitacji jest więc takie postępowanie z osobą chorą lub po urazie, a także i z rekonwalescentami, by jak najmniejszym nakładem kosztów i wysiłków, zarówno ze strony zespołu rehabilitacyjnego, jak i osoby objętej procesem rehabilitacji, osiągnąć wszystkie możliwe funkcje lub utrzymać jak najwięcej z nich, a więc jak największą sprawność fizyczną i psychiczną.


Wszystkie etapy procesu rehabilitacji mogą być realizowane tylko przez grupę przygotowanych specjalistów, tworzących interdyscyplinarny zespół, którego skład zależy od programu usprawniania, jaki zostaje opracowany indywidualnie dla określonej osoby. W zależności od indywidualnych potrzeb osoby, proces ten może obejmować całość postępowania rehabilitacyjnego, zawartego w trzech etapach, ściśle zazębiających się ze sobą (rehabilitacja lecznicza, społeczna, w tym zawodowa i psychologiczna) lub też przebiegać w formie ograniczonej.


Założenia tego programu i jego fizjologia są stale aktualne. Powinny one być tylko modyfikowane i dostosowywane do potrzeb i zadań wynikających z postępów medycyny, potrzeb osób w codziennym życiu oraz przemian organizacyjnych ochrony zdrowia.

 

KORZYŚCI Z DZIAŁAŃ REHABILITACYJNYCH

Zaplanowany program rehabilitacji chorego jest oparty na znajomości sposobów leczenia, określonych dysfunkcji organizmu oraz możliwościach kontynuowania tego programu w środowisku zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Od pełnej kontynuacji tego programu, tj. od leczenia szpitalnego, przez przystosowanie do życia w środowisku, aż do stanowiska pracy, zależy usprawnienie osoby poszkodowanej oraz akceptacja przez nią niepełnej sprawności i podjęcie odpowiedniej pracy.


Osiągnięcia w działaniach rehabilitacyjnych są uzależnione od licznych uwarunkowań wewnętrznych (chorego) i zewnętrznych (środowisko) i nie można ich ujmować w proste schematy. Każda sytuacja zdrowotna i socjalna chorego, związana z procesem chorobowym lub po przebytym urazie, może się rozwijać inaczej, w związku z czym stosowane są odpowiednie metody rehabilitacji, a więc mogą być i są różne końcowe wyniki usprawnienia. Może to być pełny lub prawie pełny powrót do zdrowia i funkcji społecznych, jak np. po niewielkich zawałach mięśnia serca, po toksycznych lub wirusowych uszkodzeniach wątroby, po niektórych, nawet ciężkich urazach mechanicznych. Nowoczesne leczenie i nowoczesna organizacja pomocy w nagłych wypadkach dają szansę przeżycia. Jednakże w najcięższych następstwach chorób i urazów (porażenie kończyn po złamaniu kręgosłupa, amputacje kończyn i inne) rehabilitacja jest jedynym sposobem, umożliwiającym choremu akceptację kalectwa, co ma dla niego podstawowe znaczenie, jak i największe uniezależnienie się od pomocy osób drugich. Działania rehabilitacyjne skracają okres leczenia, poprawiają jego wyniki oraz łagodzą inwalidztwo, zwiększając możliwości powrotu do społeczeństwa.

Zapisz się już dzisiaj!

 

Wypełnij podstawowe informacje o sobie i zarezerwuj pobyt w naszym Domu Seniora Margonin

ZAPISZ SIĘ 

Dom Seniora Rezydencja Margonin

świadczy kompleksową opiekę nad osobami starszymi. Profesjonalną opiekę zapewnia wykwalifikowany personel, a wysoki standard obiektu oraz bliskość jeziora dodatkowo zwiększa komfort pensjonariuszy.

Kontakt:

 

tel. +48 534 693 644

e-mail: biuro@domsenioramargonin.pl

Adres:

 

ul. Powstańców Wielkopolskich 65 64-830 Margonin

województwo Wielkopolskie

© 2022r. domsenioramargonin.pl

k-projekty.pl - Strony internetowe Piła